Výlety do okolí

Okouzlující kraj Broumovského výběžku, na hranici Kladského pomezí, je vyhledávaná oblast, úžasně bohatá na výletní cíle.

Pokud bychom měli jmenovat tři největší lákadla kraje, byly by to bezesporu Broumovské stěny, Adršpašsko-teplické skály a barokní památky v čele s obnoveným klášterním komplexem v Broumově. Byla by ale škoda opomenout i menší, neméně pozoruhodná místa, která rozhodně stojí za návštěvu. 


Adršpašské skály – cca 18 km autem. Skalní město, otevřené po celý rok, ovšem v zimě je schůdnost závislá na sněhových podmínkách. Placený prohlídkový okruh, projížďka na lodičkách po jezírku, jedinečná podívaná. Patří mezi místa, která musíte vidět.

 

Bischofstein – cca 11 km autem, 8 km pěšky. Dvůr s občerstvením, odkud se můžete vydat procházkou k hradu Skály. Cestou uvidíte zbytkové části zdiva, které byly účelně vsazeny do okolních skal, ale také zbytky zaklenuté místnosti. Z hradní vyhlídky budete mít krásný výhled do okolí.

 

Bor – cca 14 km. Bor je hraniční hora a také vrchovina, nacházející se asi 6 km východně od města Hronova. Spolu s Velkou Hejšovinou tvoří nejvyšší část Stolových hor. Zmínky o Boru najdete v díle Aloise Jiráska i v ilustracích Adolfa Kašpara.

 

Broumovské stěny – Pohoří mezi Policí nad Metují a Broumovem s řadou pískovcových skalních útvarů, roklí a vyhlídkových míst. Otevírá se z nich nádherný výhled do okolí. Nejvděčnější je hlavní hřeben mezi Honským sedlem a Korunou. Nejlepší přístup k Broumovským stěnám je z parkoviště u vrcholu Hvězda. Na parkoviště se dostanete z Police nad Metují přes Hlavňov.

 

Hvězda – cca 10 km autem, 11 km na kole. Výletní a poutní místo. Přímo na Hvězdě je barokní kaple s vyhlídkovým ochozem a dřevěná turistická chata z 19. stol., dnešní restaurace. Vyhlídka u kaple a terasa chaty poskytují překrásné výhledy směrem na Broumovsko a hraniční pásmo Javořích hor.

 

Mlýn Dřevíček – cca 12 km autem nebo 3 km pěšky. Postaven a technologicky vybaven v období první republiky, poháněný plně funkční Francisovou turbínou. Uvidíte kompletní původní technické vybavení v ukázkovém provozu.

 

Motokáry ve Velkém Dřevíči – asi 9 km autem nebo na kole. Pro nadšence malých motokár je tu postavena dvoukilometrová trasa ve staré továrně. Občerstvení na místě (doporučujeme objednat se předem).

 

Police nad Metují – koupaliště – asi 5 km autem. Nachází se asi 10 minut chůze od centra Police nad Metují, směrem na Suchý Důl. Najdete tu bazén pro plavce (25 m) i pro neplavce, brouzdaliště a občerstvení. 

 

Police nad Metují – Muzeum Merkur – přibližně 4 km. Muzeum unikátní hračky, která provázela několik generací. Pyšní se největší stavbou postavenou z Merkuru (Ocelové město) a zapsanou do Guinnessovy knihy rekordů. Otto Wichterle sestavil svůj prototyp stroje na výrobu čoček právě z Merkuru. Muzeum mapuje historii od roku 1920. 

 

Rozhledna Čáp – nejvyšší bod Adršpašsko-teplických skal, ležící asi 2 km západně od obce Skály. Uvidíte přilehlé skalní město i vzdálenější vrcholky hor. Dvě vyhlídkové plošiny umožňují při dobré viditelnosti výhled na všechny světové strany.

 

Teplické skály – autem i na kole 11 km. Skalní město s placeným prohlídkovým okruhem a naučnou stezkou je s Adršpašskými skalami propojeno divokou Vlčí roklí. Turistická stezka umožňuje prohlídku obou skalních měst při jednom delším výletu. Skalní útvary jsou pojmenovány a označeny orientačními šipkami. Některé názvy pocházejí z dob prvních návštěv turistů na přelomu 18. a 19. století.

 

Teplice nad Metují – koupaliště – asi 11 km autem. Prvorepubliková plovárna – přírodní koupaliště. Voda je čištěna přes pískové filtry bez využití bazénové chemie. Klidné prostředí s bufetem, vstup i půjčení lehátek za velmi vlídné ceny.

 

Rokytník – Včelí farma – cca 10 km autem nebo na kole. Specializují se na produkci kvalitních medů z ekologicky nezatížených lesů a luk. Můžete zde nakoupit lahodné druhové medy, medovinu a další produkty.

 

Stolová hora Ostaš – pěšky, na kole, ale i autem přibližně 5 km. Nejzajímavější partie Ostaše jsou značeny několika okruhy. Cestou na Kočičí hrad musíte zdolat několik skal a soutěsek. Rozličné skalní útvary mají svá jména – Zrádce, Zbrojnoš, Mohyla smrti... Oblast by se ale mohla klidně jmenovat „borůvkový ráj” :)

Čtyřlůžkový apartmán

Čtyřlůžkový apartmán

Přední terasa

Přední terasa

Posezení v recepci

Posezení v recepci

Můžete si zahrát na piano

Můžete si zahrát na piano

Čtyřlůžkový apartmán

Čtyřlůžkový apartmán

Společenská herna

Společenská herna